25 Ноября 2019
Ексклюзивний договір на продаж квартири. Чи варто його заключати?
Чи справді так просто правильно продати власну квартиру як це здається на перший погляд? Адже перші проблеми з продажем виникають одразу після розміщення об’єкта в рекламу: постійні дзвінки, питання відносно документів, актуальності, пропозиції пониження ціни і демпінг без відома власника. Ці всі фактори приносять великий дискомфорт в разі, якщо ви крім продажу ще й паралельно працюєте. В такому випадку варто подумати про ексклюзивний договір, який власник квартири може заключити з агентством нерухомості. В такому разі всі ваші незручності перекладаються на плечі ріелтора. Після підписання договору з вами взаємодіє виключно він один. Отже, детальніше про плюси подібного договору:
1.    Захист продавця від криміналу і непрофесіоналізму. Співпрацюючи зі всіма агентствами і приватними ріелторами свого міста ви не захищені від витоку інформації щодо документів на вашу квартиру, і вашої особистої інформації. Це може зацікавити шахраїв.
2.    Захист економічних та юридичних прав продавця та покупця. За умови ексклюзивної співпраці з одним агентством нерухомості вашою квартирою займається не лише людина, яка шукає вам покупця, але і юрист, який супроводжує угоду, займається перевіркою документів і слідкує, щоб все було згідно букви закону. Таким чином від початку продажу до самого закриття угоди ви знаходитесь в цілковитій безпеці.
3.    Оцінка адекватної вартості квартири. Оскільки, ріелтор – людина зацікавлена у швидкому продажі об’єкта за гарну ціну, він проводить аналіз ринка нерухомості відносно до вашого району, серії будинку, стану квартири і може встановити ту ціну, яка буде конкурентною і цікавою для покупця, а також максимально вигідною для продавця.
4.    Економія власного часу. В разі співпраці виключно з одним агентством вам не потрібно постійно приймати дзвінки, відповідати на однакові питання, боротись зі своє вільним демпінгом ціни. Таким чином – ваша квартира продається – ви займаєтесь своїми справами і ніхто не забирає ваш час даремно.
5.    Ефективна реклама. Після підписання ексклюзивного договору агентство нерухомості бере на себе зобов’язання створити максимально ефективну рекламу на найпопулярніших сайтах нерухомості, а також піднімати об’єкт в топи на сайті ОЛХ.
6.    Продаж квартири за найвигіднішу вартість. Якщо одну квартиру продає два десятки агентств, то кожне з них буде боротись за клієнтів завдяки зниженню ціни. Відповідно до цього, одна квартира у різних агентствах, або приватних ріелторів, буде мати значне коливання в ціні. Інколи воно критичне. Якщо ж ви як власник не готові до того, щоб вашу квартиру знижували в ціні на декілька тисяч доларів – варто співпрацювати з кимось одним ексклюзивно і бути впевненим у якості наданих вам послуг.
Звісно ж, у цьому є певний недолік. Перед підписанням такого договору необхідно серйозно підійти до вибору агентства з яким ви хочете співпрацювати. Потрібно подивитись відгуки, запитати знайомих, які займались продажем або покупкою нерухомості з допомогою ріелтора. Але зробивши правильний вибір ви отримаєте приємне спілкування, надання повної консультації, юридично правильний продаж  і бажану за квартиру суму в кінці угоди.